>

Hasła do wisielca dla ciebie i znajomych.

Hasła do wisielca sprawiają ci kłopot ? To nic takiego przygotowaliśmy dla ciebie zbiór XX gotowych haseł to tej amerykańskiej gry, która cieszy się coraz większą popularnością w kręgach nastolatków. Gra nie ominęła też ludzi w późniejszej fazie rozwoju człowieka. W Polsce bawi nas już od kilkudziesięciu lat. Hasła które, przygotowaliśmy, zaskoczą twojego przeciwnika, jeśli sobie z nimi poradzi, to na pewno nie przyjdzie mu to łatwo.

hasła do wisielca

Trudne hasła do wisielca. 20 zwrotów, z którymi każdy będzie miał problem.

Wisielec to jedna z rozrywek na dwie osoby, lecz można grać w parach, ważne jest, aby były dwie drużyny (Zdarzyło mi się grać w 2 drużyny po trzy osoby). Przyjmijmy, że jest to gra dla dwóch osób, w ten sposób będzie nam łatwiej pokrótce wytłumaczyć zasady. Do tej gry oprócz dobrych humorów, chęci rywalizacji potrzebujemy jeszcze czystych lub w kratkę kartek papieru. Niezbędny będzie również ołówek lub długopis dla każdego z graczy.

Wskazówka: Na karcie każdego gracza na dole wypiszcie cały polski alfabet, aby skreślać wcześniej użyte litery.

Może zainteresują cię trudne filozoficzne pytania, z których możesz wymyślić świetne hasła ?

Przebieg gry w wisielca, hasła oraz rysowanie szubienicy.

Zacznijmy od haseł do wisielca. Jakie powinny być ? Hasłami mogą być wyrazy pojedyncze, nazwy złożone z dwóch członów, związki frazeologiczne, myśl znanego filozofa czy znany cytat. Nada się również śmieszne określenie kogoś lub czegoś. Przed zaczęciem zgadywania hasła najlepiej zapytać przeciwnika o kategorie hasła. Kategorie mogą być różne, na przykład: cytat, motoryzacja czy przysłowie staropolskie.

Po wymyśleniu hasła zapisujemy je na kartce w postaci dolnych myślników (_) w liczbie odpowiadającej ilości liter w haśle. Pamiętajcie, aby zostawić miejsce na wisielca !

wisielec przykład

Gracz, który zgaduje hasło wisielca po kolei według swojego uznania wymawia litery polskiego alfabetu. Jeśli litera znajduje się w haśle litera pisana jest nad myślnikiem w miejscu, gdzie znajduje się w haśle. Jeśli litera nie znajduje się w haśle gracz, który wymyślał hasło zaczyna rysować szubienice i wisielca na nim. Gdy gracz zgadujący nie odkryje hasła lub go nie zgadnie po 10 literach to przegrywa. Jeśli wszystkie litery nie są odkryte a ktoś zgadnie hasło wygrywa.

Wskazówka: Jeśli litera występuje kilka razy w haśle wystarczy powiedzieć ją tylko raz a wszystkie jej powtórzenia są odkrywane !

Trudne hasła do wisielca 20 naszych propozycji.

 1. Rubensowskie kształty
 2. Europarlamentarzysta francuski
 3. Wyselekcjonowany drzewiec
 4. Pięćdziesięciogroszówka
 5. Egzegeza śmiałej glizdy
 6. Transcendencja
 7. Rubieżne ropuchy
 8. Sosnowy półdupek
 9. Wyimaginowany
 10. Legendarna żółć
 11. Imponderabilia
 12. Kopnąć w kalendarz
 13. Pechowy melepeta
 14. Falerystyka uzależnia
 15. Szczebrzeszyn
 16. Szymankowszczyzna
 17. Solidarność ponadczasowa
 18. Niedopieczona cielęcina
 19. Kołowy kołowrotek
 20. Chciwy Chrząszcz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *