>

Jak wygrać w monopoly, proste podpowiedzi.

Ostatnia aktualizacja atrykułu: 2022-12-31 by Gracz-Towarzysz

Każdy z nas wie, że monopoly to hit wśród gier planszowych. ale czy wiesz, jak wygrać w monopoly ? Próbujesz wymyślić zwycięską strategię dla wszechobecnej na całym świecie gry Monopoly? Witaj w klubie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele strategii, ale ostatecznie wszystko zależy od twojego zaangażowania, umiejętności planowania, oraz twojego szczęścia. Pamiętaj ze jak za stworzeniem świata, ewolucją, a także wygraną w Monopoly stoi matematyka. Czemu więc nie stosować jej również w Monopoly? Oprócz matematyki pokaże wam kilka zagadnień statystycznych, które sprawdzają się w grze.

Jak wygrać w monopoly

Jak wygrać w monopoly praktyczne 7 porad.

Porady te udało mi się znaleźć w internecie, ale większość z nich to moje prywatne spostrzeżenia i doświadczenia. Mam się za bardzo doświadczonego gracza, bo wydaje mi się, że w życiu przegrałem już kilka dziesiąty godzin ze znajomymi. Szacuje moje doświadczenie w grze na około 200 partii monopoly. Nie zawsze wygrywałem, ale często udało mi się być najlepszy ze wszystkich. Pamiętaj, zasady monopoly są skomplikowane, ale należy je znać, aby walczyć o fotel lidera.

Wiezienie czy na pewno takie złe ?

Bierzcie pod uwagę, że nie zawsze dobrym pomysłem jest jak najszybsze wyjście z więzienia, jak może się wydawać. Przykładem może być sytuacja gdy przeciwnicy zbudowali wiele domów na swoich ulicach i odwiedzanie ich pół może cie drogo kosztować. W tej sytuacji pozostań w więzieniu tak długo, jak to możliwe (jeśli masz kartę wyjścia z więzienia, nie używaj jej !).

Na początku gry zazwyczaj staraj się jak najszybciej opuścić więzienie, ponieważ na planszy wciąż znajduje się wiele niekupionych nieruchomości. Kiedy twój przeciwnik zaproponuje ci kupno twojej karty wyjścia, nie przyjmuj jej, zachowaj ją dla siebie.

Twarde jak życie negocjacje w Monopoly.

Negocjuj i wygrywaj w monopoly

Ważnym aspektem jeśli chcemy wygrać w Monopoly, jest negocjowanie cen z innymi graczami. Przy każdej negocjacji staraj się dosłownie wyrwać jak najwięcej dla siebie. Z mojego doświadczenia wiem, że nawet gdy to nie jest opłacalne, trzeba negocjować wyżej, aby utrudnić graczom kupowanie wszystkich ulic z jednego koloru. Najlepszym trikiem gry jest, aby sprzedać graczowi, który kompletuje kolor, kartę której mu brakuje za jak największą cenę. Po takim zabiegu zostaniesz z większą ilością gotówki i osłabisz zdolności kupna gracza, który kupił od ciebie brakującą kartę. Może to skutkować późniejszym bardziej opłacalnym kupnem innej nieruchomości. W przypadku gdy będzie musiał zapłacić podatek lub czynsz, nie będzie miał innej możliwości jak sprzedanie swoich ulic, lub zastawienie ich w banku.

Zbieraj i kompletuj kolory ulic.

Czynsz, który dostaniesz za jedną nieruchomość, nie uczyni cię bogatym a tym samym zwycięzca Monopoly. Ale jeśli masz całą okolicę (wszystkie nieruchomości w danym kolorze), pieniądze od innych graczy prędzej czy później zaczynają napływać. Szczególnie opłacalne są na początku domki potem hotele i dworce kolejowe. Warto je rozważyć! Pola użyteczności publicznej raczej sugeruje odpuścić, ponieważ ich cena nie jest równoważna z późniejszym zyskiem na nich.

Tańsze nieruchomości nie oznaczają gorszych zysków z nich.

Powinieneś bardziej martwić się o jakość w dłuższej perspektywie, a nie tylko o to, ile teraz wydajesz i masz. Pamiętaj, że tańsze dzielnice oznaczają tańsze domki a później hotele. To czyni je dobrym wyborem na początek. Pamiętaj, że możesz później zainwestować w drogie nieruchomości lub odebrać (przez odkupienie) je graczom, którzy nie radzą sobie najlepiej a na początku pokusili sie o zakup najdroższych.

Wygrana w monopoly zależy od płynności finansowej.

Aby wygrać, powinieneś starać się kontrolować pola swojego koloru i unikać stawania na polach szczególnie tych drogich, przeciwników, gdzie będziesz musiał im zapłacić. Nigdy nie dowiesz się, na jakiej ulicy wylądujesz po następnym rzucie kostkami, dlatego ważne jest, aby wziął to pod uwagę i zawsze miał coś na czynsz. Warto to przewidzieć i mieć na ten cel przeznaczone 100- 300 złotych. Najgorszy jest brak gotówki i potrzeba zastawiania swoich kart. (karta zastawiona nie przynosi zysków).

Ulica pomarańczowa jest najlepsza ulica w grze.

Ulica pomarańczowa monopoly

To moje zdanie, które wyrobiłem sobie po zagraniu około 200 partii monopoly. Postaw sobie za cel kupienie nieruchomość koloru pomarańczowego. Statystycznie bardzo dużo graczy staje tam, gdyż po wyjściu z więzienia i wyrzuceniu małej liczby oczek trafiasz właśnie tam. Domy tam kosztują 100 złotych, (co jest bardzo dobrą ceną) są łatwe do zdobycia, więc sugeruję, abyś dążył do kupienia tam ulic.

Jak wygrać w monopoly moje osobiste wnioski.

Informacje, którymi się z tobą podzieliłem, nie doprowadzą Cię za każdym razem do pewnego zwycięstwa, ale może dać Ci znaczną przewagę nad innymi. Jednak absolutnie najlepszym sposobem na wygraną jest zapoznanie się z grą i jej działaniem. „Nie odrazu Rzym zbudowali” mawiają, by osiągnąć ten cel, musisz grać raz za razem! Każda kolejna gra będzie lepszą grą.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *