>

Jak grać w makao aby wygrać z każdym. Makao i po Makale.

Ostatnia aktualizacja atrykułu: 2022-09-10 by Gracz-Towarzysz

Makao to popularna gra karciana, której można łatwo nauczyć innych graczy. Ale czy wiesz, jak grać w makao, aby wygrać ? I najważniejsze czy umiesz grać ? Odmówimy to w tym artykule. Makao jest to doskonała gra dla dwóch do czterech graczy. Im gracze bardziej doświadczeni tym rozgrywka staje się ciekawsza. Makao i po Makale tego wam wszystkim życzymy. Oto kilka wskazówek, jak wygrać w makao z każdym.

Jak grać w makao

Krótko i na temat – wygrywamy w Makao.

Podsumowując, by wygrać w makao, należy:

  • Non-stop kontrolować stan stołu gry,
  • Liczyć karty, czyli uważać na to, ile kart jest w grze i jakie karty zostały użyte przez innych graczy;
  • Szacować, jakie karty nie zostały rzucone i czym mogą zagrać przeciwnicy,
  • Stale oceniać ryzyko zagrania danej karty
  • Obserwować twarze twoich przeciwnika czasem mimika może podpowiedzieć czego możemy sie spodziewać,
  • Trzeba stale obserwować zachowania konkurentów,
  • Po kilku partiach gry spróbuj przewidzieć kolejne ruchy twoich przeciwników, może mają jakiś powtarzalny system.

Jak grać w makao, aby wygrać? Praktyczne porady.

Nie możesz wygrać w Makao, jeśli nie zwracasz uwagi na rozgrywane karty. Wiedza o tym, ile kart jest jeszcze w tali, czy na stole i które karty zostały już użyte, daje całkiem dobre wyobrażenie o tym, czego się spodziewać po przeciwnikach. Po prostu czasami nie warto ryzykować, gdy wiesz, co przeciwnik posiada w swojej tali. Wyczekaj go!

Znajomość zasad gry makao jest bardzo ważnym czynnikiem jeśli chodzi o wygrywanie. Pamiętaj, że wszyscy gracze muszą się ich trzymać i bardzo często możesz użyć tego na swoją korzyść.

Mimika twarzy Twoich przeciwników czasem pokazuje, jakie karty trzymają na „czarną godzinę”, więc obserwuj ich reakcje. Aby odnieść sukces w tej grze, musisz wypracować i poznać technikę przeciwnika. Pamiętaj, jak grać w makao to grac na 100 procent.

Kiedy z rozdania kart dostaniesz dobre funkcjonalne karty, zawsze spróbuj zachować te mocniejsze na później – z mojego doświadczenia wynika, że karty funkcjonalne lepiej wykładać w obronie przed czyimś atakiem lub pod koniec gry. To one mogą odmienić sytuację w grze na twoją korzyść. Miej na uwadzę, aby na początku gry odrazu nie rzucać najsilniejszych kart.

W niektórych przypadkach warto wziąć karę, czyli dobrać karty. Lepiej dobrać niewielką ilość kart niż wyrzucić swoją ostatnia, kartę funkcjonalną! W dobrych kartach może trafić i często trafia się karty, które pomagając wygrać grę.

Z mojej perspektywy wygląda to tak. Sam bardzo lubię dobierać karty, nie traktuje tego jak karę. Nie lubię nudnych prostych pojedynków. Pamiętajcie, że komplety kart możecie rzucać na raz! Co oznacza, że możecie szybko pozbyć się swoich dobranych kart. Sposób ten świetnie działa z kartą, która stopuje następnego zawodnika.

Makao i po Makale, powiedzenie, które wzięło się od gry Makao.

Grę w makao można zakończyć w bardzo mistrzówki sposób. Tytułowe makao i po makale można zagrać w pewnej sytuacji. Kiedy zostajesz sam na sam z jednym graczem. Masz w ręku kartę w kolorze pik, powiedzmy i kartę, która stopuje przeciwnika również w kolorze Pik. Gdy przeciwnik rzuca kartę niefunkcjonalną na stół to wiedz, że możesz wygrać tę rozgrywkę. Przeciwnik rzuca kolor pik. Ty rzucasz jedna z 2 twoich kart, stop kolejka dla przeciwnika, mówisz makao. Rzucasz druga kartę w kolorze pik lub damę, gdyż ją można rzuć na wszystko. I mówisz, i po makale. Właśnie wygrałeś tę grę.

Napisane w oparciu: https://en.wikipedia.org/wiki/Macau_(card_game)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *