>

Gry planszowe rodzinne – familijna rozrywka TOP 5

Ostatnia aktualizacja atrykułu: 2022-11-08 by Gracz-Towarzysz

Gry planszowe rodzinne to świetna forma rozrywki dla całej rodziny. Są one świetnym sposobem na spędzanie czasu razem, a także umożliwiają rozwijanie umiejętności takich jak strategia i pamięć. Istnieje wiele różnych rodzinnych gier planszowych dostępnych na rynku, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Gry planszowe rodzinne to świetna forma rozrywki dla całej rodziny.

Gry planszowe rodzinne

Czemu warto grać w gry planszowe rodzinne ?

Gry planszowe są świetną formą spędzania czasu w rodzinnym gronie. Rozwijają kreatywność, uczą strategii i pozwalają na wiele godzin dobrej zabawy w gronie najbliższych. Najlepsze gry planszowe dla rodzin to te, które łączą w sobie elementy strategii, taktyki i losowości.

Takie gry uczą myślenia „na zaś” i pomagają wypracować sobie pewne nawyki, które przydają się w życiu codziennym. Umiejętności te to cierpliwość, planowanie oraz nauka jak przegrywać z honorem. Gry planszowe to także świetna forma spędzania czasu z dziećmi. Uczą one bowiem dzieci logicznego myślenia, pomagają w nauce liczenia oraz pozwalają rozwinąć ich kreatywność. Gry takie jak Domino, Scrabble, czy Monopoly to tylko niektóre z wielu, które mogą przynieść wiele godzin dobrej zabawy w gronie rodzinnym.

W tym wpisie pragniemy wam przybliżyć wam gry, które są przez nas wypróbowane i cieszą się popularnością naszej małej rodzinnej społeczności.

Nasze TOP 5 gier rodzinnych

TOP 1 – Azul

Azul to gra planszowa dla 2-4 graczy, w której każdy wciela się w artystę układającego przepiękne mozaiki. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Gracze mogą to osiągnąć poprzez układanie płytek na ścianach pałacu królewskiego w Évorze. Płytki można zbierać ze specjalnych warsztatów dostawców i układać w swoim magazynie. Aby móc ułożyć płytki na ścianie pałacu, gracze muszą wykonywać ściśle określone ruchy. Punkty są przyznawane za ułożone płytki oraz za to, jak dobrze układasz je na ścianach. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

SPRAWDŹ CENĘ od 149 zł

NASZA OCENA

10/10

Zalety gry

– Ciekawa fabuła
– Grywalność zachęca
– Jakość wykonania gry oraz pudełka
– Przyjemna mechanika

TOP 2 – Portal Games Bolidy

Bolidy to wyścigi o wielkie stawki – przyjdzie ci obstawiać miliony na pojazdy, tak swoje, jak i przeciwników. Wszak nikt nie mówi, że musisz grać czysto – wykorzystaj ambicję oponentów i pozwól im wygrać na ostatniej prostej, tylko po to, żeby zgarnąć za to największą nagrodę.

SPRAWDŹ CENĘ od 97 zł

NASZA OCENA

9/10

Zalety gry

– Bardzo prosta rozgrywka
– Przeznaczona dla mniejszych dzieci

TOP 3 – Egmont Ubongo 3D

Egmont Ubongo 3D to nowa, ulepszona wersja bestsellerowej gry. Gracze muszą używać przestrzennych klocków, aby wypełnić puste pola na swoich planszach. Gra jest dostosowana do różnych poziomów trudności, dzięki czemu można ją dopasować do wieku i doświadczenia graczy.

SPRAWDŹ CENĘ od 114,90 zł

NASZA OCENA

10/10

Zalety gry

– Akcja przez całą rozgrywkę
– Funkcja edukacyjna
– Świetna fabuła
– Jakość wydania gry

TOP 4 – Sagrada

Sagrada to gra rodzinna, w której posługujemy się kostkami do budowy witraży. Kostki są kolorowe i mają różne wartości, które trzeba uwzględnić przy budowie. Do tego kostki w tych samych kolorach i o identycznych wartościach nie mogą ze sobą sąsiadować! Trzeba więc uważać, żeby nie popsuć całego projektu. Gra jest dostępna w polskiej edycji z 3 dodatkowymi kartami promocyjnymi witraży.

SPRAWDŹ CENĘ od 110,99 zł

NASZA OCENA

10/10

Zalety gry

– Gra idealna na prezent
– Akcja tocząca się całą rozgrywkę
– Jakość wykonania

TOP 5 – Paperback

Paperback to niezwykle zaskakująca gra słowna, w której gracz musi tworzyć rozbudowane słowa, aby ułożyć z nich powieść. Celem gry jest zdobycie sławy i wygranie rozgrywki. Aby to osiągnąć, gracz musi skrupulatnie planować swoją rozgrywkę i kompletować odpowiednie litery.

SPRAWDŹ CENĘ od 79,99 zł

NASZA OCENA

10/10

Zalety gry

– Proste zasady gry
– Edukacja przez zabawę
– Rozwój języka polskiego

Gry planszowe rodzinne ranking 2022

Wybierasz się na weekend do rodziny albo znajomych i chcesz zabrać ze sobą jakąś fajną grę? Kto by chciał całe wieczory przesiadywać przed TV ? A może po prostu szukasz czegoś nowego dla swojej rodziny? Macie już pierwszą zajawkę grami planszowymi ? W takim razie koniecznie sprawdź nasz ranking gier planszowych rodzinnych na rok 2022! Znajdziesz tu zarówno klasyki, jak i nowości. Specjalnie dla ciebie wyselekcjonowaliśmy nasze TOP5. (które znajdziesz powyżej)

Fajne gry planszowe rodzinne

Gra planszowa to świetna forma spędzania czasu w rodzinnym gronie. Warto wybrać taką, która będzie odpowiednia dla wszystkich członków rodziny. Nie masz ochoty na gry ruchowe takie jak kalambury ? Dobrą opcją są fajne gry planszowe rodzinne, które łączą w sobie elementy rywalizacji i współpracy. Takie gry uczą także pokory i szacunku dla innych. Spróbuj to lepsze niż siedzenie przed telewizorem czy komputerem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *