>

Beer pong zasady reguły i przebieg gry.

Ostatnia aktualizacja atrykułu: 2022-08-06 by Gracz-Towarzysz

Beer pong to gra alkoholowa, która zrodziła się na amerykańskich szkołach wyższych ang. college. Tą grą amerykanie zarazili cały świat i z roku na rok gra zyskuje coraz większa popularność na całym świecie. A dalszej części artykułu poznasz zasady beer pong, rzeczy, które będziesz potrzebujesz do gry oraz opiszemy cały przebieg gry.

Beer pong rozwinął się do tego stopnia, iż w USA raza w roku organizowane są mistrzostwa w piwnego ping-ponga mistrzostwa świata. https://bpong.com

beer pong zasady

Czego potrzebujesz do grania w Beer pong ?

Gra w beer ponga nie jest gra szczególnie wymagającą. Potrzebujesz stołu o wymiarach 240 × 60 × 70 cm. Wymiary stołu podajemy według oficjalnych wytycznych organizatora mistrzostw świata. Jeśli chcesz grać w domu nie musisz ściśle trzymać się wymiarów możesz użyć stołu, jaki obecnie posiadasz. Pamiętaj ze stół musi być na tyle duży, ale powiesił kubki z piwem oraz aby zachować odstęp między kubkami 2 drużyn.

Następnie potrzebować będziesz czerwonych kubków na piwo. W zależności od ustaleń, ale najczęściej potrzebujesz 20 kubków. Po 10 dla każdej drużyny.

Oczywiście w Beer ponga nie da się grać bez piwa (są warianty bezalkoholowe, wystarczy nalać innego napoju lub wody) :). Bez piłeczki pimpongowej pomarańczowej czy białej również gra jest niemożliwa. Najlepiej przygotować kilka z nich, ponieważ są bardzo kruche i łatwo je zgnieść. nie chcemy, aby gra trwała tylko do momentu zniszczenia piłeczki.

Beer pong zasady oraz przygotowanie gry.

Pierwszym krokiem jest podzielenie wszystkich chętnych do gry na 2 grupy. Pamiętaj, że grypy nie mogą być zbyt duże. Najlepiej sprawdza się system po max. 2 – 5 osób. Oficjalnie są to grupy 2-osobowe.

Drugim krokiem jest przygotowanie stołu. Na dwóch końcach stołu stawiamy po 10 kubków z piwem. Kubki nie mogą być do pełna wypełnione piwem mniej więcej 2/3 objętości czerwonego kubka. Gdy gracie w bezalkoholowego Beer Ponga kubki z wodą mogą być używane w kolejnych grach. W sytuacji gdy gracie z piwem potrzebne są 2 naczynia czy kubki wypełnione wodą do przemywania piłeczek.

beer pong ustawienie kubków

Ostatnim krokiem jest wyznaczenie drużyny, która zaczyna zabawę. Najczęściej rozstrzygane jest to przez grę w kamień papier nożyce. Zwycięską drużyną wybiera swoją stronę stołu oraz zaczyna grę, ale tylko z jednym rzutem. Jest to przywilej zwycięstwa w kamień papier nożyce. Po rozpoczęciu gry każda drużyna w kolejności dostaje po dwa rzuty piłeczką.

Przebieg rozgrywki, czyli gra właściwa.

Po zebraniu wszystkich rzeczy potrzebnych do gry i zapoznaniu się z zasadami gry czas na właściwą rozgrywkę tej pasjonującej gry. Pozwolimy sobie wypunktować przebieg całej rozgrywki. Zaczynajmy !

 1. Przy jednym stole na dwóch końcach tego samego stołu ustawiamy 2 drużyny. Dla lepszej wizualizacji pierwszą drużynę nazwiemy Niebiescy a drugą Czerwoni.
 2. Gra polega na trafianiu oraz trafieniu wszystkich kubków z piwem drużyny przeciwnej.
 3. Zaczyna drużyna niebieska. Pierwszy uczestnik rzuca piłeczką i proboje trafić, który kolejek kubek z piwem. Jeśli trafi drużyna Czerwonych musi wypić piwo w trafionym kubku. Rzucają 2 razy.
 4. Jeśli drużyna trafi dwa razy do kubka przeciwnej drużyny dostaje przywilej trzeciego rzutu. Lecz 3 rzut wykonuje inny członek zespołu (wybierany przez głosowanie drużynowe) niż ten, który trafił dwie piłeczki.
 5. Gdy po jednej stronie stołu zostanie sześć lu trzy kubki ustawiamy je ze sobą znowu w trójkącie. Podczas przestawiania kubków nie można rzucać piłką.
 6. Ważne jest, że zawodnicy rzucający nie mogą podchodzić do stołu nachylać się nad nim oraz przekraczać linii rzutu. Zakazane jest również dotykanie czymkolwiek stołu.
 7. Uczestnicy nie mogą wpływać na lot piłeczki, dopóki ta nie odbije się od stołu lub któregoś z kubków.
 8. Dozwolonym jest również odbijanie piłki o członka przeciwnego zespołu, jeśli trafi do kubka rzut uznaje się za zaliczony.
 9. Jeśli zdarzy się tak, że drużyna przewróci się lub trafi do swojego kubka uznaje się „punkt” na korzyść przeciwników.
 10. Dozwolonym jest również rozpraszanie przeciwników podczas rzutu między innymi przez wydawanie dziwnych odgłosów, dziki taniec czy śmieszny śmiech. Zakazane jest używanie wulgaryzmów.
 11. Istnieje również ograniczenie czasowe na rzut 30 sekund.

Rozstrzygnięcie gry oraz wyłonienie zwycięscy.

Jeśli poznałeś już Beer pong zasady, przebieg gry oraz to, co potrzebujesz, by rozpocząć grę, to musisz wiedzieć ze wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Czas na rozstrzygniecie gry oraz wyłonienie zwycięscy beer ponga. Pamiętajcie, że rozgrywka, musi być ograniczona czasowo najlepiej ustalić to przed rozpoczęciem gry i ustawić stoper na przykład na 15 minut. Po upływie tego czasu przewiduje się extra dogrywkę. Dogrywka polega na ustawieniu 3 kubków po przeciwnych stronach stołu. Zwycięzcą dogrywki zostaje drużyna, która wrzuci piłeczkę do większej ilości kubków pod rząd. Jeśli pierwszy zawodnik spudłuje pierwszy rzut szanse dostaje drużyna kolejna. W przypadku gdy będzie remis lub żadna drużyna nie zaliczy przynajmniej jednego punktu gra toczy się dalej do rozstrzygnięcia spotkania. W czasie trwania dogrywki zawodnicy rzucają na zmianę jeden z drużyny niebieskiej jeden z czerwonej.

Rola sędzi w całej grze.

W każdym sporcie ważną rolę odgrywa sędzia. Przed rozgrywką wybierzcie spośród uczestników zabawy, którzy nie biorą czynnego udziału w grze, czyli nie są uczestnikami jednej albo drugiej drużyny, sędziego. Zadaniem sędzi jest dbanie o przestrzeganie zasad fair-play. Najlepiej jeśli sędzia jest już doświadczony w grze Beer pong albo ma pod ręką spis zasad i reguł. Dobry sędzia dba o ustawienie kubków na stole. W sytułacjach spornychc co do rzutów, trafien itp, roztrzyga konflikt obiektywnie kierując się zasadami beer ponga.

Najczęściej zadawane pytania do Beer ponga.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *